Raimundo Golubevo burnos ir veido žandikaulių chirurgijos klinika RG clinic
RG clinic logo

TEIKIAMOS PASLAUGOS

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – tai pagrindinė priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo dantų ėduonies ir periodonto ligų. Šių ligų atsiradimą paskatina ant dantų emalio besikaupiančios apnašos ir jose esantys mikroorganizmai/ Apnašos pažeidžia dantų emalį, todėl dantys ima gesti. Dantų šepetėliu ne visuomet įmanoma užtikrinti idealią švarą burnos ertmėje, tad išeitis – atvykti pas burnos higienistą, kuris atliks profesionalią burnos ertmės higieną.

Procedūra pasižymi šiais privalumais:

 • Padeda išvengti dantų ėduonies;

 • Palaiko sveikas dantenas;

 • Apsaugo nuo blogo burnos kvapo;

 • Padeda maksimaliai sunaikinti burnos ertmės ligas sukeliančius mikroorganizmus;

 • Užtikrina, kad sveikais dantimis džiaugsitės kur kas ilgiau.

 

Profesionalią dantų higieną kiekvienam žmogui rekomenduojama atlikti bent 1 – 2 kartus per metus. Ypač svarbu, kad apsilankyti pas specialistą šiai procedūrai nepamirštų rūkantieji, nešiojantieji breketus ir tie, kurių dantys buvo atkurti dantų implantais ar protezais. Tokiais atvejais profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti dar dažniau.


Profesionali burnos higiena atliekama per 30 – 60 minučių ir yra visiškai neskausminga bei nesukelianti diskomforto. Šios procedūros metu patikrinama dantų būklė, ultragarsiniu skaleriu pašalinamos dantų apnašos, tuomet dantys purškiami soda, pasitelkiant „Air-Flow“ technologiją ir poliruojami. Tai – vienas naujausių ir efektyviausių dantų apnašų šalinimo metodų.

Profesionali burnos higiena RG clinic Vilnius

Dantų implantai

Kiekvienam gydymui dantų implantais prireikia 2 etapų:

 1. Implantų sriegimas. Šio etapo metu į žandikaulio kaulą sriegiamas reikiamas implantų skaičius. Tai priklauso nuo to, kiek dantų netekote ir kokia gydymo metodika Jums bus taikoma. Svarbu paminėti, kad ilgą laiką gyvenant be daugumos ar visų dantų, neišvengiamai nyksta žandikaulio kaulas. Dėl šios priežasties, norint atlikti dantų atkūrimą implantais, kartais prireikia papildomų chirurginių procedūrų – sinuso dugno pakėlimo ar žandikaulio kaulo priauginimo. Šių gydymo etapų baimintis neverta, nes tai – visiškai nesudėtingos ir pakankamai komfortiškos procedūros. Kai kuriais atvejais, iš karto po implantų sriegimo galima pritvirtinti laikinąsias restauracijas, tad grįžęs namo žmogus jau gali šypsotis ir kramtyti maistą.

 2. Prigijus implantams, ant jų tvirtinamos nuolatinių dantų restauracijos, kurios sėkmingai tarnauja ne vieną dešimtmetį. Kiekvieno žmogaus burnos ertmės anatominės ypatybės – unikalios, tad gaminant nuolatinius protezus (karūnėles arba tiltus), dantų technikų laboratorijoje individualiai kiekvienam pacientui pagaminamos nepriekaištingo dydžio, spalvos bei formos restauracijos.

 

Kai trūksta vieno danties, trūkstamo danties vietoje sriegimas vienas implantas. Tai – greita ir komfortiška procedūra, trunkanti maždaug 30 minučių. Jeigu pacientas vis dar turi dantį, tačiau šis dantis dėl traumos ar nesėkmingo gydymo yra nekokybiškas ir jį būtina šalinti, galima pritaikyti vienmomentę implantaciją. Taikant šį metodą, implantas sriegiamas iš karto po danties pašalinimo. Tokiu atveju vos vieno vizito metu atliekamos dvi procedūros: atraumatinis danties šalinimas ir implanto sriegimas. Kai kuriais atvejais ant implanto galima iš karto pritvirtinti laikinojo danties karūnėlę.

Kai trūksta kelių dantų, jų vietoje įsriegiamas reikiamas dantų implantų skaičius. Implantų prigijimo laikotarpis paprastai užtrunka 4 – 12 savaičių, o tuomet galima atlikti protezavimą nuolatinių dantų karūnėlėmis arba tiltais.

Kai trūksta visų dantų, chirurginio etapo metu, į žandikaulio kaulą sriegiami 4 – 6 implantai. Dažniausiai tokio implantų skaičiaus pilnai pakanka tam, kad jie galėtų atlaikyti 10 – 12 dantų ir jiems tenkantį kramtymo krūvį. Laikinųjų dantų protezą galima tvirtinti jau tą pačią arba kitą dieną po implantavimo. Implantams prigijus, šis protezas pakeičiamas nuolatinių dantų restauracija.

Ant implantų tvirtinami išimamieji dantų protezai – tai viena iš alternatyvų pacientams, kurie yra netekę daugumos ar visų vieno žandikaulio dantų. Įprastiniai išimamieji protezai neretai sukelia įvairių nepatogumų, ypač, jeigu jie taikomi apatiniam žandikauliui. Ant 2 – 4 implantų pritvirtintas dantų protezas yra kur kas stabilesnis – su juo pacientas jaučiasi tarsi su savais dantimis ir prireikus gali jį išsiimti.

Dantų implantai implantacija RG clinic Vilnius

Burnos chirurgija, dantų rovimas

Siekiant išvengti burnos ertmės sveikatai iškilusios grėsmės, kai kuriais atvejais prireikia šalinti vieną ar keletą dantų. Tuomet atliekamas atraumatinis danties šalinimas – procedūra, kurios metu pašalinamas nekokybiškas dantis.

 

Danties rovimo prireikia dėl įvairių priežasčių:

 • Stiprių karieso pažeidimų, kuomet danties nebeįmanoma pataisyti;

 • Skilimų bei lūžių;

 • Netaisyklingo sąkandžio;

 • Aplink dantį esančių audinių ligų;

 • Tuomet, kai dantis neišdygęs ir gali sukelti komplikacijų.

 

Kiekvieno danties rovimas yra atliekamas tiksliai, profesionaliai ir nesukeliant pacientui diskomforto. Dantis šalinamas nuskausminus ir naudojant specialius instrumentus, o procedūros metu nepažeidžiamas aplink esantis žandikaulio kaulas bei dantenos. 

 

Dantų rovimo rūšys:

 • Paprastas nuolatinio danties šalinimas – procedūra, atliekama esant nepataisomiems dantų gedimams ar rimtoms traumoms, kai danties nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis.

 • Išdygusio protinio danties šalinimas – procedūra, atliekama profilaktiniais tikslais. Šiuos dantis dažnai sunku kokybiškai išvalyti, tad ant jų paviršiaus greičiau kaupiasi apnašos, galinčios sukelti kariesą, ilgainiui pažeidžiantį gretimus dantis. Netaisyklingai dygstantys protiniai dantys taip pat gali sukelti uždegimą, skausmą.

 

Retinuoto danties šalinimas – susiformavusio, tačiau neišdygusio danties šalinimas chirurginiu būdu. Neatlikus šios procedūros, gali iškilti rimtų komplikacijų – pažeidžiamos šalia esančių dantų šaknys, formuojasi uždegimai, cistos.

dantų rovimas burnos chirurgija RG clinic Vilnius

Vaikų odontologija

Pieninių dantų gydymas ir priežiūra yra nemažiau svarbi, nei nuolatinių dantų. Tinkamai prižiūrimi ir valomi dantukai ilgiau išlieka sveiki. 


Pas vaikų odontologą rekomenduojama apsilankyti kuo anksčiau. Apie trečius vaiko gyvenimo metus jau būna išdygę visi pieniniai dantukai, todėl profilaktinis apsilankymas klinikoje rekomenduojamas dar tuomet, kai visi dantys sveiki.Einant susipažinti su odontologu tuomet, kai nieko neskauda, vaikas jaučiasi ramiau ir susitikimą prisimins taip teigiamą emociją.
Pirmosios konsultacijos metu, odontologas išsamiai paaiškins kaip prižiūrėti dantis, kaip teisingai valyti ir primins, kad padėti vaikui išsivalyti dantukus rekomenduojama iki 7-8 metų amžiaus, o kartais ir ilgiau.

Pradėjus dygti nuolatiniams dantims rekomenduojame dantis dengti silantais.

vaikų odontologija RG clinic Vilnius

Terapinis dantų gydymas

Terapinis gydymas yra nechirurginis dantų ir dantenų gydymas, kurio dėka galima atkurti danties funkcijas, išsaugant nervo gyvybingumą.

RG clinic atliekamas terapinis dantų gydymas: profilaktinė apžiūra, bendras burnos sveikatos įvertinimas, gydymo plano sudarymas, plombavimas, atkuriant danties formą ir funkciją, šaknų kanalų gydymas bei plombavimas, karieso ir jo komplikacijų gydymas.

terapinis dantų gydymas RG clinic Vilnius

Sedacija

Sedacija – tai procedūra, kurios metu medikamentų pagalba yra sukeliamas įvairaus lygio sąmonės slopinimas ir raminimas. Ji padeda išvengti neigiamo streso, nerimo, baimės poveikio pacientui ir atlikti reikiamas chirurgines, diagnostines ar gydomąsias procedūras. 

 

Kylanti panika, neįveikiama baimė, žemas skausmo slenkstis, dantų jautrumas ar kitos priežastys, dėl kurių yra nukeliami vizitai pas odontologą, neturėtų kliudyti gyvenimo kokybei ir burnos sveikatai. 

Sedacija palengvina ne tik odontologinių procedūrų toleravimą, bet taip pat yra taikoma ilgų, pacientą fiziškai galinčių išvarginti procedūrų metu.

 

Klinikoje taikome peroralinę arba intraveninę sedacijas.

Peroralinė – tai sedacija, kuri pasiekiama išgeriant vaistus. Taikant peroralinę sedaciją, pacientas būna mieguistas, vangus, bet reaguojantis.

 

Intraveninė – tai sedacija, kai vaistai yra suleidžiami į veną. Tokia sedacija sukelia gilesnį slopinimą, todėl dažniausiai yra naudojama sudėtingų ir ilgai trunkančių chirurginių procedūrų metu. 

Pabudęs pacientas neprisimena nemalonių pojūčių, vaistai nesukelia atminties sutrikimų.

 

Pasiruošimas sedacijai: ką vertėtų žinoti?

Pasiruošimas sedacijai visai nesudėtingas. Iš paciento prašysime:

- likus 4 valandoms iki procedūros nevalgyti;

- likus  2 valandoms negerti skysčių;

- pranešti, jei pacientas yra alergiškas tam tikroms medžiagoms ar yra buvę problemų ankstesnių sedacijų metu.

Visus iškilusius klausimus apie sveikatą, reikalingus pasiruošti sedacijai, klinikoje užduos anesteziologė - reanimatologė Skirmantė Juknevičiūtė.

Ko prireiks po sedacijos?

Po sedacijos prašysime, kad namo pacientą palydėtų artimas asmuo. Pacientas negalės vairuoti 24 valandas po procedūros ir likusią dieną turės paskirti poilsiui: nedirbti loginių ar sudėtingų fizinių darbų bei darbų su mechanizmais.

Klinikoje esame paruošę poilsio palatą, kurioje pacientas galės patogiai palaukti, kol praeis vaistų poveikis. Tai gali užtrukti apie valandą. Mūsų personalas visuomet bus šalia ir stebės paciento atsistatymą. 

KALNAI.png

Protezavimas

Dantų protezavimas – tai dantų formos, spalvos ir kramtymo funkcijos atstatymas. Dantų protezavimas gali būti reikalingas dėl: nudilimo, nuskilimo, karieso, endodontinio gydymo. Danties apvilkimas atliekamas ant danties šaknies pritvirtinant naują, dirbtinę karūnėlę (vainikėlį). Pagrindinė sąlyga norint atlikti danties protezavimą nauja karūnėle yra pakankamai tvirta danties šaknis.

protezavimas RG clinic Vilnius

Endodontija

Endodontija – dantų šaknų kanalų gydymas arba pergydymas. Tokio gydymo gali prireikti tuomet, jeigu danties šaknies kanale atsiranda uždegimas, sukeliantis ūmų skausmą, danties jautrumą ir kitus nemalonius pojūčius. Endodontinio gydymo metu sunaikinami dantų šaknų kanalų uždegimą sukėlę mikroorganizmai ir užtikrinama, kad aplink dantį esantys audiniai būtų apsaugoti nuo uždegimo pasikartojimo. Tai – nepaprasto kruopštumo ir detalumo reikalaujantis procesas. Delsiant gydyti infekuotus kanalus, iškyla įvairių komplikacijų grėsmė, o kraštutiniu atveju netgi galima netekti danties.

Endodontija RG clinic Vilnius

Veido estetika

Populiariausios mūsų estetinės procedūros – hialurono rūgšties ir botulino injekcijos. Hialurono rūgštis – natūrali medžiaga, kurią gamina mūsų oda. Viena stebuklinga hialurono molekulė savyje geba išsaugoti šimtą kartų daugiau drėgmės nei pati sveria. Tačiau senstant hialurono rūgšties gamyba sumažėja, dėl ko sulėtėja ir kolageno – vieno svarbiausių odos baltymų, lemiančio elastingumą, sintezė, todėl mūsų oda praranda drėgmę ir stangrumą, atsiranda raukšlės.

Hialurono injekcijos – tai ypač koncentruoti hialurono rūgšties užpildai, kurių suleidus į veido odą, po kurio laiko ji pati aktyviai pradeda gaminti nuosavą hialurono rūgštį bei kolageną, oda yra sudrėkinamas, sustangrėja, ryškiai sumažėja raukšlės.

Jei norite greitai atgaivinti veido odą, atkurti jos drėgmę, elastingumą, suteikti švytėjimą, išbandykite biorevitalizacijos procedūrą. Jos metu taip pat naudojama hialurono rūgštis, kuri stebėtinai pagerina odos drėgmės lygį, išlygina smulkias raukšleles, oda tampa skaistesnė ir pastebimai jaunesnė.

Botulino toksinas, kitaip vadinamas botoksu, yra natūraliai bakterijų Clostridium botulinum gaminama medžiaga. Toksinu jis vadinamas, kadangi turi savybę sukelti raumenų paralyžių. Grožio medicinoje šis toksinas naudojamas ypač mažomis dozėmis, visų pirma jį išgryninus, o vėliau praskiedus žmogaus natūralią terpę atitinkančiu fiziologiniu tirpalu.

Taip paruošto botulino injekcijos suleidžiamos į tam tikrus veido raumenis ir po kelių dienų šis raumuo nustoja susitraukinėti arba jo susitraukimai smarkiai susilpnėja, o dėl raumenų susitraukinėjimo atsiradusios raukšlės išsilygina.

Botulino injekcijos naudojamos ir gydant hiperhidrozę – pagausėjusį prakaitavimą.

i-PRF - tai injekuojamas trombocitais praturtintas fibrinas, vienintelis 100% natūralus kraujo koncentratas be jokių cheminių priedų. i-PRF yra moksliškai pagrįstas ir plačiai naudojamas daugelyje stičių, pvz.: kosmetinėje chirurgijoje, žaizdų gydyme, odontologijoje ir t.t.

Švytinti ir sveika oda, vešlūs plaukai dar nebuvo taip lengvai ir saugiai pasiekiami! i-PRF kraujo koncentrate esantys augimo faktoriai stimuliuoja kolageno bei elastino gamybą audiniuose, taip pat natūralaus hialurono gavybą ir naujų kraujagyslių formavimąsi, todėl rezultatai tikrai bus pastebimi.

Savo klinikoje atliekame injekcijas veido, kaklo, dekoltė ir plaukų srityse. Injekcijos itin gerai atstato odos pažeidimus po procedūrų lazeriu, stiprių cheminių pilingų ar kitų pažeidimų, naikina smulkias raukšles, gydo plaukų slinkimą (ir net nuplikimą), randus po aknės, operacijų, traumų.
 

botulino ir hialurono injekcijos RG clinic Vilnius

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai dantų šviesinimo procedūra. Dantų šviesinimas gali būti atliekamas odontologo arba burnos higienisto kabinete arba namuose, panaudojant individualias dantų balinimo kapas. Atliekant dantų balinimą specialisto kabinete, dantys padengiami balinimo medžiaga, kuri aktyvuojama naujos kartos lazerio šviesa. Dantis balinant lazeriu yra sumažinama jautrumo tikimybė, rezultatai matomi iškarto po procedūros.

Dantų balinimas individualiomis kapomis namuose paprastai rekomenduojamas kaip priemonė dantų baltumui palaikyti po dantų balinimo procedūros specialisto kabinete.

Dažniausiai pasitaikančios priežastys, kurios lemia dantų spalvos pokyčius, yra senyvas amžius, dažančių produktų, pavyzdžiui, kavos, arbatos, gazuotų gėrimų, tabako, raudono vyno vartojimas, uždegimai, ankstesnių gydymų pasekmės, paveldimumas, įvairios dantų traumos, antibiotikų (tetraciklino) vartojimas.

dantų balinimas lazeriu RG clinic Vilnius

Nėščiųjų programa

„RG clinic“ nėščiųjų burnos ertmės sveikatos programa yra orientuota į besilaukiančios moters efektyvią ir profesionalią burnos ertmės sveikatos priežiūrą. 

Programą sudaro 3 vizitai: 2 burnos higienos procedūros, fluoro lako aplikacija ir reikalingų sveikatos dokumentų pildymas, paruošimas, išdavimas.

Klinikoje ypatingą dėmesį teikiame pacientės komfortui, saugumui ir jaukumui. Jūsų sveikata rūpinsis aukščiausią kvalifikaciją turintys specialistai. Karantino metu laikomės visų saugos reikalavimų: naudojame apsauginius skydelius, specialią aprangą, reguliuojame pacientų srautus, dezinfekuojame paviršius.

Burnos ertmės sveikatos programos etapai: 

1 vizitas (iki 13 nėštumo savaitės)

Vizito metu gydytojas odontologas:

 • apžiūrės burnos ertmę, įvertins būklę ir, jei prireiks, sudarys gydymo planą;

 • pateiks rekomendacijas dėl dantų priežiūros nėštumo metu.

 

2 vizitas (13–29 nėštumo savaitė)

Vizito metu gydytojas odontologas: 

 • sistemoje esveikata.lt užpildys nėščiosios pažymą (esant poreikiui, išduos popierinę pažymą);

 • jei bus būtina neatidėliotina pagalba, šio vizito metu galima pradėti gydyti dantis;

 • burnos higienistas atliks profesionalią burnos higienos procedūrą ir dantis padengs fluoro laku.

 

3 vizitas (29–41 nėštumo savaitė arba 3–6 mėnesiai po gimdymo)

Vizito metu gydytojas odontologas:

 • įvertins burnos ertmės būklę ir, jei bus būtina, suplanuos tolimesnį gydymą po gimdymo;

 • burnos higienistas atliks burnos higienos procedūrą (atliekama 3–6 mėnesį po gimdymo).

 

Visi vizitai yra derinami individualiai, atsižvelgiant į pacientės savijautą.

 

Visos programos paslaugų paketo kaina 120 Eur*.

 

Standartinės paslaugų kainos klinikoje be programos nėščiosioms:

 

-        Gydytojo odontologo konsultacija, rekomendacijos ir gydymo plano sudarymas (jei būtina): 1 kartas – 20 Eur.

-        Burnos higienos procedūra: 2 kartai – 110 Eur.

-        Visų dantų padengimas fluoro laku: 1 kartas – 20 Eur.

-        Popierinės arba elektroninės pažymos išdavimas – 15 Eur.

-        Kontrolinis vizitas pas gydytoją odontologą: 1 kartas – 15 Eur.

* Dantų gydymo paslaugos į paketo kainą neįskaičiuotos ir priklauso nuo sudaryto gydymo plano.

Smiling Pregnant Woman
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

+370 60323277

+370 61817739

24/7

Kalvarijų g. 137D-5, Vilnius 08221

I-V

08:00 - 19:00

VI-VII

Nedirbame