top of page

Dantų implantacija

Aprašymas

Kiekvienam gydymui dantų implantais prireikia 2 etapų:

  1. Implantų sriegimas. Šio etapo metu į žandikaulio kaulą sriegiamas reikiamas implantų skaičius. Tai priklauso nuo to, kiek dantų netekote ir kokia gydymo metodika Jums bus taikoma. Svarbu paminėti, kad ilgą laiką gyvenant be daugumos ar visų dantų, neišvengiamai nyksta žandikaulio kaulas. Dėl šios priežasties, norint atlikti dantų atkūrimą implantais, kartais prireikia papildomų chirurginių procedūrų – sinuso dugno pakėlimo ar žandikaulio kaulo priauginimo. Šių gydymo etapų baimintis neverta, nes tai – visiškai nesudėtingos ir pakankamai komfortiškos procedūros. Kai kuriais atvejais, iš karto po implantų sriegimo galima pritvirtinti laikinąsias restauracijas, tad grįžęs namo žmogus jau gali šypsotis ir kramtyti maistą.

  2. Prigijus implantams, ant jų tvirtinamos nuolatinių dantų restauracijos, kurios sėkmingai tarnauja ne vieną dešimtmetį. Kiekvieno žmogaus burnos ertmės anatominės ypatybės – unikalios, tad gaminant nuolatinius protezus (karūnėles arba tiltus), dantų technikų laboratorijoje individualiai kiekvienam pacientui pagaminamos nepriekaištingo dydžio, spalvos bei formos restauracijos.

Kai trūksta vieno danties, trūkstamo danties vietoje sriegimas vienas implantas. Tai – greita ir komfortiška procedūra, trunkanti maždaug 30 minučių. Jeigu pacientas vis dar turi dantį, tačiau šis dantis dėl traumos ar nesėkmingo gydymo yra nekokybiškas ir jį būtina šalinti, galima pritaikyti vienmomentę implantaciją. Taikant šį metodą, implantas sriegiamas iš karto po danties pašalinimo. Tokiu atveju vos vieno vizito metu atliekamos dvi procedūros: atraumatinis danties šalinimas ir implanto sriegimas. Kai kuriais atvejais ant implanto galima iš karto pritvirtinti laikinojo danties karūnėlę.


Kai trūksta kelių dantų, jų vietoje įsriegiamas reikiamas dantų implantų skaičius. Implantų prigijimo laikotarpis paprastai užtrunka 4 – 12 savaičių, o tuomet galima atlikti protezavimą nuolatinių dantų karūnėlėmis arba tiltais.


Kai trūksta visų dantų, chirurginio etapo metu, į žandikaulio kaulą sriegiami 4 – 6 implantai. Dažniausiai tokio implantų skaičiaus pilnai pakanka tam, kad jie galėtų atlaikyti 10 – 12 dantų ir jiems tenkantį kramtymo krūvį. Laikinųjų dantų protezą galima tvirtinti jau tą pačią arba kitą dieną po implantavimo. Implantams prigijus, šis protezas pakeičiamas nuolatinių dantų restauracija.


Ant implantų tvirtinami išimamieji dantų protezai – tai viena iš alternatyvų pacientams, kurie yra netekę daugumos ar visų vieno žandikaulio dantų. Įprastiniai išimamieji protezai neretai sukelia įvairių nepatogumų, ypač, jeigu jie taikomi apatiniam žandikauliui. Ant 2 – 4 implantų pritvirtintas dantų protezas yra kur kas stabilesnis – su juo pacientas jaučiasi tarsi su savais dantimis ir prireikus gali jį išsiimti.

Kainos

  • Vieno implanto įsodinimas:

            -Straumann SLActive® (Šveicarija) – 740 €

            -Straumann SLA® (Šveicarija) – 665 €

            -JDIcon Plus (Italija) - 600 €

            -JDIcon Plus MC (Italija) - 600 €

            -JD Evolution Plus (Italija) – 600 €

  • Protezavimas ant implantų:

            -frezuotu laikinu vainikėliu – 150 €

            -cirkonio oksido vainikėliu nuo 640 €

            -tarpinė dalis – 400 €

            -pilnas vieno žandikaulio fiksuotas protezas ant implantų (kaina priklauso -nuo konstrukcijos tipo) – nuo 3200 iki 6800 €

  • Gijimo galvutės įsukimas – 80 €

  • Kraujo plazmos panaudojimas chirurginėse procedūrose:

             -A-PRF – 80 €

             -PRGF – 100 €

bottom of page