top of page

Aprašymas

Sedacija – tai procedūra, kurios metu medikamentų pagalba yra sukeliamas įvairaus lygio sąmonės slopinimas ir raminimas. Ji padeda išvengti neigiamo streso, nerimo, baimės poveikio pacientui ir atlikti reikiamas chirurgines, diagnostines ar gydomąsias procedūras.

Kylanti panika, neįveikiama baimė, žemas skausmo slenkstis, dantų jautrumas ar kitos priežastys, dėl kurių yra nukeliami vizitai pas odontologą, neturėtų kliudyti gyvenimo kokybei ir burnos sveikatai.

Sedacija palengvina ne tik odontologinių procedūrų toleravimą, bet taip pat yra taikoma ilgų, pacientą fiziškai galinčių išvarginti procedūrų metu.


Klinikoje taikome peroralinę arba intraveninę sedacijas.

Peroralinė – tai sedacija, kuri pasiekiama išgeriant vaistus. Taikant peroralinę sedaciją, pacientas būna mieguistas, vangus, bet reaguojantis.

Intraveninė – tai sedacija, kai vaistai yra suleidžiami į veną. Tokia sedacija sukelia gilesnį slopinimą, todėl dažniausiai yra naudojama sudėtingų ir ilgai trunkančių chirurginių procedūrų metu.

Pabudęs pacientas neprisimena nemalonių pojūčių, vaistai nesukelia atminties sutrikimų.

Pasiruošimas sedacijai: ką vertėtų žinoti?

Pasiruošimas sedacijai visai nesudėtingas. Iš paciento prašysime:

- likus 4 valandoms iki procedūros nevalgyti;

- likus  2 valandoms negerti skysčių;

- pranešti, jei pacientas yra alergiškas tam tikroms medžiagoms ar yra buvę problemų ankstesnių sedacijų metu.

Visus iškilusius klausimus apie sveikatą, reikalingus pasiruošti sedacijai, klinikoje užduos anesteziologė - reanimatologė Skirmantė Juknevičiūtė.


Ko prireiks po sedacijos?

Po sedacijos prašysime, kad namo pacientą palydėtų artimas asmuo. Pacientas negalės vairuoti 24 valandas po procedūros ir likusią dieną turės paskirti poilsiui: nedirbti loginių ar sudėtingų fizinių darbų bei darbų su mechanizmais.

Klinikoje esame paruošę poilsio palatą, kurioje pacientas galės patogiai palaukti, kol praeis vaistų poveikis. Tai gali užtrukti apie valandą. Mūsų personalas visuomet bus šalia ir stebės paciento atsistatymą.

Kainos

  • Intraveninė sedacija - 280 €

  • Intraoralinė sedacija - 150 €

bottom of page